"Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem." Alchymista - Paulo Coelho

Tři mušketýři 15.1.2011

22. ledna 2011 v 12:59 | Katush-ka |  Recenze
3M 15.1.2011 18:00
Mušketýři byli vlastně úplně první co jsem v Divadle Broadway viděla, tehdá to byl rok 2006 a je neskutečný jak strašně to letí. A ačkoli jsem se před pár lety, kdy měl tenhle muzikál obnovenou premiéru zařekla, že se podívat nepůjdu, tak mne to nějak všechno zlomilo a když jsem se ještě dočetla, že 15. hraje Zbyněk, tak jsem neodolala a na tohle dílko vyrazila. Ale čtyři roky zpátky jsou čytři roky zpátky a představení doznalo mnoha změn, až jsem se divila :D Ale samozřejmě, že většina změn byla k dobrému :)

Hlavním rozdílem a překvapením pro mne byla velikost scény, která mne opravdu překvapila, představení mám okoukané z DVD z Divadla Broadway a majestátnost Hybernie je prostě něco co tomuhle představení dává jiný ráz, něco úplně nového a hezčího. Jedinné co mi trošku vadilo, ale tak to bylo místem kde jsem seděla, že prostě na tu jednu stranu moc nebylo vidět :D Ale vlastně proč si stěžuju, sehnat hodinu a půl před začátkem představení místo k šesté řadě, bylo fakt překvapení, mohla jsem si to odsedět hezky vzadu u 23. řady a nevidět nikomu do tváře.
Tohle představenín mi k zrovna dvakrát k srdci nepřirostlo, možná i proto to již výše zmíněné rozhodnutí, že na to nepůjdu J Ale jak se říká, nikdy neířkej nikdy a jsem ráda, že jsem šla. Pravdou je, že velkým důvodem proč jsem vlastně šla byl D´Artagnan a Constance, respektive jejich sobotní představitelé...

Markétka Procházková jako Constance byla úžasná - jí prostě nikdy nejde nic jiného než chválit J Nebo alespoň já to jinak neumím! V neděli jsem ale s překvapením zjistila, že Markét v sobotu vlastně odehrála svoje první dvě představení Mušketýrů, což ale vůbec nebylo znát. Tuhle roli odehrála a odzpívala s takovou lehkostí, šarmem a elegancí, že prostě nevím co víc psát, abych se stále neopakovala s chválou ...

D´Artagnan v podání Zbyňka Frice, byl pro mne hlavním lákadlem a důvodem proč jsem vlastně vůbec jela. A že jsem udělala dobře jsem věděla už když jen vešel na jeviště, snad by ani nemusel zpívat a byl by úžasnej! Zbyněk prostě nikdy nezklame, v každém představení dokazuje, že je prostě všestranný člověk, nádherně zpívá, úžasně hraje a skvěle tancuje, což teda v Mušketýrech moc neužije, ale je to tak! Asi je nudné, že jen a jen chválím, ale za tu profesionalitu a přirozenost, se kterou každou roli hraje to jinak prostě nejde.

Jako Athose jsem měla stejného představitele jako před těmi čtyřmi lety a opět nezklamal. Pepa prostě umí :) Což o dvou představitelých zbylých Mušketýrů rozhodně říct nemůžu, je pravdou, že toho prostoru tam moc nemají, ale přijdou mi nudní a takoví suší. Není to zaujatost proti J. Holubovi a J. Helekalovi, ale rozhodně by mi tam nechyběli  a druhá alternace u Aramise by mne potěšila mnohem více ;)

Radka s Lindou jsou obě profesionálky a o těch snad nejde napsat špatného slova. Dušan Kollár konečně dostal víc prostoru a oproti roli Aramise kdy jsem ho viděla v minulosti ten větší prostor využil a taktéž dokázal, že umí. Není to velká role, ale Dušan z ní velkou roli udělat umí :)
Slyšet Tomáše Trapla je vždycky zážitek a nemá cenu ho opisovat J Rochefort v podání Tomáše zní krásně, bez chybičky a úžasně autenticky. Chválu si opravdu zaslouží.

Planchet a Bonacieux v podání dua Háma&Wehrenberg je super, ačkoli mi přijde, že některými poznámky trošku narušují atmosféru, jíž se představitelé jiných rolí snažili vytvořit pár okamžiků před tím, než někdo z nich něco řekne. Tyhle "poznámky", ale jiní diváci je jistě ocenění. Mě nevadily, ale uznávám, že by oněh pár slov nebychělo. Díky, ale, že oba umějí být vtipní v dobré míře a pobaví humorem, ne tím, že jsou " vtipní" stylem, až se tomu člověk musí smát.

Jak tak koukám, tak jsem ve většině případů jen a jen chválila, zní to ohraně, ale alternace, které jsem měla, nelze až na pár vyjímek nic jeného než chválit, chválit a ještě jednou chválit. Představení jako celek mi dalo dobrý dojem a ještě hezčí zážitek.

Jsem ráda, že jsem na tohle představení ukecala a jela jsem, užila jsem si ho a nelituju a tak nějak i začínám uvažovat, že bych vyrazila znovu J Ale jedinně na Zbyňka s Markétkou !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nelly Nelly | Web | 22. ledna 2011 v 13:01 | Reagovat

Máš pekný dess

2 »_MiSs_AsHlEynkA* »_MiSs_AsHlEynkA* | Web | 22. ledna 2011 v 13:07 | Reagovat

pekny desing tvoja vyroba ?

3 katush-ka katush-ka | Web | 22. ledna 2011 v 14:01 | Reagovat

Nene ... kamrádka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama